طراحی و تولید قالب تنگستن کارباید

قالب های کشش - دوزه

قالب های کشش که با نام دوزه در ایران شناخته میشوند معمولاً برای کاهش قطر مفتول و سیم کاربرد دارند. از دوزه برای کشش انواع مفتول از جنس فولاد کم کربن و پر کربن، مس، آلومینیوم، قلع و دیگر فلزات استفاده می شود.

قالب کشش - دوزه

قالب کشش - دوزه

روند تولید دوزه بر اساس جنس مفتول، سایز مفتول، سرعت کشش دستگاه و دیگر موارد تعیین میگردد، به گونه ای که بر اساس این موارد زوایای داخلی دوزه، گرید تنگستن کارباید و ابعاد آن تغییر خواهد کرد.

قالب های کششی را می‌توان در اشکال متفاوت دایره، بیضی، مربع، مستطیل، مثلث، شش گوش و مقاطع خاص دیگر با زوایای متفاوت تولید کرد. پولیش و صافی سطح مطلوب در دوزه موجب افزایش عمر قالب و کیفیت بالای محصول نهایی میگردد.

ما متخصص در زمینه تولید انواع قالب کشش با مقاطع خاص هستیم ، تمامی زاویه ها قبل از تولید طراحی میشوند تا قالب بالاترین بازدهی را داشته باشد.


مندریل پلاگ

مندریل پلاگ

مندریل پلاگ

مندرل پلاگ یا مندریل پلاگ تنگستن کارباید در فرآیند کشش مستقیم (صاف) لوله مورد استفاده قرار میگیرد . این قطعه که با نام سنبه نیز شناخته میشود برای تغییر سایز یا حفظ اندازه قطر داخلی لوله استفاده می شود. هنگام کشش لوله برای جلوگیری از خمیدگی و دوپهنی در ابعاد قطر داخلی لوله از مندرل استفاده‌ می‌کنند. فرا الماس متخصص در زمینه تولید انواع مندریل از جنس تنگستن کارباید به شکل تک پله و دو پله زاویه دار و اشکال خاص دیگر با دقت یک صدم میلیمتر و پولیش آینه ای میباشد.


مته حرارتی

مته حرارتی

مته حرارتی

سوراخ کاری اصطکاکی حرارتی فرآیندی است که توسط مته حرارتی تنگستن کارباید با ایجاد اصطکاک در سطوح فولادی با ضخامت کم صورت می‌گیرد. مته حرارتی هنگام چرخش با دور بالا در قطعه کار اصطکاک ایجاد می کند و سبب بالا رفتن حرارت و ذوب نقطه سوراخکاری می‌شود. در این روش فولاد ذوب شده حاصل از اصطکاک اطراف محل سوراخکاری انباشته میشود، ازین رو می‌توان قلاویز کاری را روی سطوح فولادی با ضخامت کم مانند لوله و پروفیل ایجاد نمود. فرا الماس تولید کننده انواع مته حرارتی در سایزهای مختلف آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز میباشد.


قالب فورج

قالب فورج

قالب فورج

آهنگری یا فورج سرد فرآیند شکل دهی به فلزات در دمای محیط است. نیروی وارده، قطعه را بین پانچ و قالب تنگستن کارباید در دمای اتاق فشرده می کند تا زمانی که قطعه با فرم داخل قالب مطابقت پیدا کند. تکنیک های آهنگری سرد شامل پرسکاری، کشش، هدینگ، اکسترودینگ و رولینگ است. این قالب ها جهت تولید پیچ، مهره، پرچ، میخ و انواع قطعات فولادی مورد استفاده قرار میگیرند. فرا الماس ارائه دهنده خدمات تولید انواع قالب فورج از جنس تنگستن کارباید میباشد. شما میتوانید نمونه قالب یا نقشه مورد نظر خود را برای استعلام قیمت و مشاوره برای ما ارسال نمایید.


تیغه برش

تیغه برش

تیغه برش

تیغه تنگستن کارباید جایگزین مناسبی برای تیغه فولادی است ، اگرچه تیغه تنگستن کارباید نسبت به ضربه مقاوم نیست اما طول عمر بالایی نسبت به سایش و کند شدن دارد . تیغه فولادی عمر کمتری نسبت به نمونه تنگستن کارباید دارد ولی در برابر ضربه مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. ما میتوانیم نمونه تنگستن کارباید از تیغه مورد نظر شما را تولید کنیم و هزینه ها را کاهش دهیم.


نازل اکسترود

نازل اکسترود

نازل اکسترود

نازل اکستروژن، نازل دستگاه اکسترودر یا به زبان ساده تر نازل روکش کننده مفتول معمولاً برای اعمال یک لایه عایق در اطراف یک سیم یک تکه یا رشته دار استفاده می شود. نوک نازل اکستروژن که راهنمای نازل نیز نامیده میشود، یک یا گروهی از سیم ها را هدایت می کند. قالب اکستروژن شکل و اندازه مواد عایق اطراف سیم را کنترل می کند و میتواند در ابعاد، اندازه و اشکال مختلف تولید شود. نازل اکستروژن در صنایع مختلف با نامهای متفاوتی شناخته میشود. برای مثال در صنعت سیم و کابل با نام نازل دستگاه اکسترودر یا روکش کننده مفتول، در صنایع تولید الکترود و سیم جوش ها با نام نازل خمیر و در صنایع غذایی و دارویی با نام نازل پاششی شناخته میشود.